Wójt Gminy Łowicz informuje, iż do dnia 20 stycznia 2020r. każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej ma obowiązek złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której zadeklaruje posiadanie kompostownika i kompostowanie w nim bioodpadów lub brak posiadania kompostownika.

Właściciele nieruchomości, którzy zadeklarują posiadanie kompostownika i kompostowanie w nim bioodpadów będą korzystali ze zwolnienia w części stanowiącej 19,64% miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druk deklaracji będzie dostępny w siedzibie Urzędu Gminy Łowicz, na stronie internetowej pod adresem www.gminalowicz.pl w zakładce „gospodarka” oraz u sołtysów.

ePodatki m

Wystarczy dostęp do Internetu, aby mieć możliwość bieżącego sprawdzenia podstawy opodatkowania, kwoty należnych podatków i opłat, zaległości oraz odsetek. Po zalogowaniu się do systemu dostępnego na stronie internetowej urzędu uzyskujemy dostęp do informacji o podatkach od nieruchmości opłatach za zużycie wody i wywóz śmieci.

SesjaZaproszenie

W dniu 13 grudnia 2019 odbędzie się XVIII sesja Rady Gminy poświęcona m.in. tematyce związanej z azbestem. Po krótkiej przerwie sesje ponownie odbywają się na sali konferencyjnej, która została gruntownie zmodernizowana. Sesja jak zwykle będzie transmitowana na żywo w internecie pod adresem gminalowicz.sesja.pl  oraz dostępna  w archiwum  jako retransmisja.

Klewków1951r mZbiórka starych fotografii , dokumentów i innych pamiątek o wartości historycznej dotyczących terenu Gminy Łowicz

Urząd Gminy Łowicz przystąpił do realizacji projektu „Zachowanie lokalnego dziedzictwa poprzez wydanie albumu o gminie Łowicz” współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem projektu jest zachowanie i prezentacja walorów kulturowych i historycznych gminy.

WeronikaMonkaKoncert m

Zapraszamy na koncert Weroniki Mońka i Goście od Klasyki po Folk & Jazz, który odbędzie się w Muzeum w Łowiczu

w niedzielę 24 listopada 2019  o godz. 16.00.